Tidligere aktiviteter


Lørdag, den 6. juni 2015

Vorbasse Ridtet 2015
(Arrangeret af ARJ og Vorbasse Rideklub)

RESULTATLISTE FRA RIDTET FINDES HER

Klasser:
1. MA 80 km. Fri tid
2. LA 60 km. Fri tid
3. LB 45 km. Fri tid
4. LC 30 km. Ideal tid
5. LC 15 km. Clear round
6. LD (med trækker) 5 km. Clear round
 


Ridestævne,
Lørdag, den 26. oktober 2013

på det nyopførte EOR
Sjelborg Kirkevej 30, 6710 Esbjerg V.


Støt vores sponsorer - De støtter os !
TRINDMOSEGAARD
MASSØR DIANA KOUSGAARD MIKKELSEN
KOKSPANG SADELMAGER
TIKA RIDEUDSTYR
PROFILSPORT
WELLNESS SKOLEN
GREDSTEDBRO RIDEUDSTYR
NYGÅRDS HESTE
KARMDAL

RESULTATER FRA STÆVNET - TRYK HER

Klasser lørdag:
08.30   Klasse 1 LD procent - Bane B  
Start nr.
 
Program,
der rides
Hest
 
Rytter
 
1 LD1 Wadeena Agnes Jørgensen
2 LD1 Baasim SAD Anita Henriksen
3 LD1 Barakah Sanne Lorenzen
4 LD2 Wadeena Agnes Jørgensen
5 LD2 Baasim Anita Henriksen
6 LD2 Blackie Josefine Jensen
7 LD2 Odessa Mathilde Kjær
8 LD2 Blackie Emilie Jensen
       
       
09.20   Klasse 2 LC + LB procent - Bane A  
1 LC1 Aziza Bint Souhel Sanne Lorenzen
2 LC2 Aziza Bint Souhel Sanne Lorenzen
3 LB1 Hektor Caroline Sølvsten
4 LB1 Epirus ox Julie Andersen
5 LB3 Hektor Caroline Sølvsten
6 LB2 Epirus ox Julie Andersen
7 LC3 Anaya El Karmdal Sanne Lorenzen
8 LB1 Anaya El Karmdal Sanne Lorenzen
       
       
10.30   Klasse 3 LA + MB procent - Bane A  
1 LA1 Ul Verdicchio Sofie Katrine Oehlenslæger
2 LA1 Magic White Dream Sabrina Fredslund
3 LA1 Wareno Malene Pedersen
4 LA2 Ul Verdicchio Sofie Katrine Oehlenslæger
5 LA2 Magic White Dream Sabrina Fredslund
6 LA2 Wareno Malene Pedersen
7 MB1 A.F. Paranik Lise Frandsen
8 MB1 Tamon Shannon Viuf
9 MB2 A.F. Paranik Lise Frandsen
10 MB2 Tamon Shannon Viuf
Fotos fra stævnet taget af Maria Jakobsen:



















































































































































































 


Lørdag, den 20. april 2013

Havde vi en fantastisk dejlig VIP dag hos TIKA Rideudstyr. TIKA var vært ved lidt godt til ganen, og der var masser af gode tilbud, som vores medlemmer benyttede sig flittigt af :-)
 


23. februar 2013 - Generalforsamling

TRYK for referat


13. oktober 2012 - Isenbjerg Ridtet

Isenbjerg ridtet som blev afholdt af Marianne og Bo Olsen og som ARJ lagde navn til. Super hyggeligt stævne. Resultater kan ses ved at trykke HER

Isenbjerg ridtet blev kåret som årets bedste ridt 2012.

STORT TILLYKKE TIL MARIANNE OG BO. Rigtig flot.


26. maj 2012 - Dagmar Ridtet

Skærbæk Rideklub, Ribe Rideklub og Arabisk Rideklub var gået sammen om dette ridt.
Resultater fra dagen kan ses ved at trykke HER


Ridestævne på Ladelund Rideskole

 31/3-1/4 2012.

ARJ stævne på Ladelund.

DER RIDES PÅ A-BANE

 

Sponsor: ARJ www.arabiskrideklub.dk

Klasse 1 LC-LB Åben

Dommer Cecilie Davidsen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

9.00

29

Starhorse Fatima

Sofie Louise Hager

LD2

 61,12

 15

9.05

3

Hanifah El Sad OX

Laura Østergaard

LD2

 67,23

 3

9.10

29

Starhorse Fatima

Sofie Louise Hager

LD2

 62,78

 12

9.15

36

Rih OX

Christina Heitmann

LD1

 64,00

 9

9.20

8

Isabella

Karoline Sørensen

LC1

 64,17

 8

9.27

37

Debbie

Sarah Sørensen

LC1

 62,50

 13

9.34

28

Ladelunds Charmeur

Nikolaj Hansen

LC1

 63,75

 10

 

7

Beauty

Anita P. Lauridsen

LC2

 

udgår

9.41

37

Debbie

Sarah Sørensen

LC2

 62,18

 14

9.48

8

Isabella

Karoline Sørensen

LC2

 64,35

 7

9.55

19

Zorba

Katrine Fønss

LC2

 68,70

 1

10.02

20

Lykkehøjs Catch Mee

Signe Madsen

LC2

 66,09

 4

10.09

28

Ladelunds Charmeur

Nikolaj Hansen

LC2

 65,22

 5

 

7

Beauty

Anita P. Lauridsen

LC3

 

udgår

10.16

19

Zorba

Katrine Fønss

LC3

 67,50

 2

10.23

20

Lykkehøjs Catch Mee

Signe Madsen

LC3

 63,75

 10

10.30

33

Supri

Emilie Løbner

LB1

 65,19

 6

Sponsor: Stald GUKUVI Gunni Schliemann

Klasse 2 LA-MB Åben

Dommer Cecilie Davidsen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

10.53

39

pocahontas

Camilla S.Andersen

LA1

 64,62

 5

11.00

6

Pardon

Heidi Maria Madsen

LA2

 66,90

 1

11.07

15

Santana

Henriette Theilgaard

LA2

 64,83

 4

11.14

10

Fabian El Bri OX

Marie Louise Lynge

LA2

 58,63

 10

11.21

38

Allison

Ina Bøgelund

LA2

 66,90

 1

11.28

15

Santana

Henriette Theilgaard

LA3

 64,49

 6

11.35

23

Escarho Star

Majbrit Junker

LA4

 65,89

 3

11.42

38

Allison

Ina Bøgelund

LA4

 60,89

 9

11.49

14

Rainmann OX

Maja Marcussen

LA6

 61,32

 7

11.56

5

Safrin Højvang

Winnie Juhl Sørensen

MB1

 61,09

 8

12.03

14

Rainmann OX

Maja Marcussen

PRI

 55,75

 11

Sponsor: RM Arabians www.rm-arabians.dk

Klasse 3 LD-LB KUN OX

Dommer Tina Petersen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

 

17

Wish Me Lucks Fareed OX

Berit Krintel

LD1

 

udgår

12.30

36

Rih OX

Christina Heitmann

LD1

 64,00

 3

12.35

3

Hanifah El Sad OX

Laura Østergaard

LD2

 67,23

 2

12.40

12

UL Verdicchio OX

Sofie K. Oehlenschlæger

LC2

 61,74

 5

12.45

9

Senia OX

Caroline Sølvsten

LC2

 50,44

 8

12.52

13

Magic White Dream OX

Sabrina Fredslund

LC2

 62,18

 4

12.59

18

Kamran Shah OX

Karina Stackelies

LC2

 55,66

 6

13.06

34

Bell Sihr OX

Signe Kirk Kristiansen

LC3

 67,92

 1

13.13

21

Epirus OX

Julie Andersen

LC3

 53,34

 7

Sponsor: Davidson Arabians www.davidson-arabians.dk

Klasse 4 LA-INETERM. KUN OX

Dommer Tina Petersen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

13.40

22

CA Dapoll OX

Catrine Nalepa Jensen

LA1

 49,62

 7

13.47

24

TA Gazal

Carina Byrne

LA1

 68,85

 2

13.54

31

Mai-Tai OX

Camilla S.Andersen

LA1

 66,93

 3

14.01

10

Fabian El Bri OX

Marie Louise Lynge

LA2

 54,49

 6

 

35

Espinho OX

Maiken Thomsen

MB0

 

udgår

14.08

25

Padrons Must

Tove Røy

MB0

 70,26

 1

14.15

4

Tamon OX

Sine Riss Kulmbach

MB0

 65,39

 4

14.22

1

Fair Orkan OX

Lise Frandsen

Interm 1

 62,90

 5

Sponsor: Calbar Arabians www.calbar.dk

Klasse 5 LC-INERMED. KUN OX

Dommer Tina Petersen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

14.40

1

Fair Orkan OX

Lise Frandsen

Interm 1

 64,22

 5

14.47

34

Bell Sihr OX

Signe Kirk Kristiansen

LC3

 70,84

 1

14.54

13

Magic White Dream OX

Sabrina Fredslund

LC3

 62,92

 6

15.01

9

Senia OX

Caroline Sølvsten

LB1

 58,15

 7

15.08

12

UL Verdicchio OX

Sofie K. Oehlenschlæger

LB1

 57,41

 8

15.15

18

Kamran Shah OX

Karina Stackelies

LB1

 54,08

 10

15.22

21

Epirus OX

Julie Andersen

LB2

 55,93

 9

15.29

24

TA Gazal OX

Carina Byrne

LA1

 66,16

 3

 

31

Mai-Tai OX

Camilla S.Andersen

LA2

 

udgår

15.36

4

Tamon OX

Sine Riss Kulmbach

MB0

 65,13

 4

 

35

Espinho OX

Maiken Thomsen

MB1

 

udgår

15.43

25

Padrons Must

Tove Røy

MB1

 70,82

 2

Sponsor: Tjæreborg Handelscenter

Klasse 10 LD-LB Åben

Dommer Tina Petersen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

9.00

29

Starhorse Fatima

Sofie Louise Hager

LD2

 60,00

 3

9.05

29

Starhorse Fatima

Sofie Louise Hager

LD2

 59,45

 4

9.10

11

Fabian El Bri OX

Sidse Skaar

LC1

 53,75

 6

9.17

16

Olympos Viagra OX

Helle Vistisen

LC1

 56,67

 5

9.24

36

Rih OX

Christina Heitmann

LC1

 62,50

 2

9.31

27

Lucky Boy

Julie Adamsen

LB1

 67,41

 1

Sponsor: ARJ

Klasse 11 LA-MB Åben

Dommer Tina Petersen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

9.50

30

Starhorse Ramses

Simone G. Christensen

LA2

 41,04

 6

9.57

30

Starhorse Ramses

Simone G. Christensen

LA2

 disk

 

10.04

39

Pocahontas

Camilla S.Andersen

LA1

 59,62

 4

10.11

23

Escarho Star

Majbrit Junker

LA4

 65,59

 1

10.18

6

Pardon

Heidi Maria Madsen

LA4

 63,83

 2

10.25

5

Safrin Højvang

Winnie Juhl Sørensen

MB1

 61,90

 3

10.32

32

Starhorse Yassir

Simone G Christensen

LA2

 38,63

 7

10.39

32

Starhorse Yassir

Simone G Christensen

LA2

 44,14

 5

Sponsor: Bækbølling Arabians www.baekbolling-arabians.dk

Klasse 12 LD-LB KUN OX

Dommer Cecilie Davidsen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

10.55

16

Olympos Viagra OX

Helle Vistisen

LC1

 62,09

 2

11.02

36

Rih OX

Christina Heitmann

LC1

 62,50

 1

11.16

12

UL Verdicchio OX

Sofie K. Oehlenschlæger

LC3

 62,09

 2

11.23

21

Epirus OX

Julie Andersen

LC3

 60,00

 5

11.30

26

Saybian OX

Lisbeth F. Bendixen

LB3

 61,54

 4

Sponsor: Kirk Arabians www.kirk-arabians.dk

Klasse 13 LA-INTERM. KUN OX

Dommer Cecilie Davidsen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

12.10

31

Mai-Tai OX

Camilla S.Andersen

LA1

 67,31

 1

12.17

24

TA Gazal OX

Carina Byrne

LA2

 64,49

 3

12.24

25

Padrons Must OX

Tove Røy

MB0

 66,42

 2

12.31

4

Tamon OX

Sine Riss Kulmbach

MB1

 60,82

 5

12.38

1

Fair Orkan OX

Lise Frandsen

PSG

 63,69

 4

12.45

22

CA Dapoll OX

Catrine Nalepa Jensen

LA1

 58,08

 7

12.52

26

Saybian OX

Lisbeth F. Bendixen

LA1

 60,39

 6

Sponsor: Ølgod Arabians www.oelgodarabians.dk

Klasse 14 LC-INTERM. KUN OX

Dommer Cecilie Davidsen

KL

Start nr.

Hest

Rytter

Program

%

Placering

13.07

1

Fair Orkan OX

Lise Frandsen

PSG

 62,90

 2

13.14

25

Padrons Must OX

Tove Røy

MB1

 65,14

 1

13.21

12

UL Verdicchio OX

Sofie K. Oehlenschlæger

LB1

 60,00

 5

13.28

21

Epirus OX

Julie Andersen

LB2

 61,12

 4

13.35

22

CA Dapoll OX

Catrine Nalepa Jensen

LA1

 56,54

 7

13.42

24

TA Gazal OX

Carina Byrne

LA2

 62,07

 3

13.49

4

Tamon OX

Sine Riss Kulmbach

MB1

 58,65

 6

 

 

Der rides efter Dansk rideforbunds regler.

 


 

Arabisk Rideklub afholder 
træningsstævne for OX Arabere
Lørdag d. 10. september 2011

Sponsor: Bækbølling Arabians

Klasse 1 LC-LB Show:

 

Dommer: Tina Petersen

Starttid:

Startnr:

Stv. Nr.

Rytter

hest

klasse

08.45

1

4

Jeanette skov

KR Mashokan ibn Mirokan

LC1 60%

08.52

2

1

Katja Friis Pedersen

Mirtan

LC2 57,39%

08.59

3

4

Jeanette skov

KR Mashokan ibn Mirokan

LC1 60,43%

09.06

4

1

Katja Friis Pedersen

Mirtan

LC2 58,26%

Klasse 2 LA Show:

 

Dommer: Tina Petersen

Starttid:

Startnr:

Stv. Nr.

Rytter

hest

 

09.20

1

11

Malene Pedersen

Wareno

LA2 58,62%

09.27

2

12

Maja Borup Marcussen

Rainmann

LA4 57,35%

09.34

3

11

Malene Pedersen

Wareno

LA3 61,0%

09.41

4

12

Maja Borup Marcussen

Rainmann

LA6 63,16%

09.48

5

9

Camilla Christensen

TA Wadir

LA1 62,30%

Klasse 3 L2:

 

Dommer: Tina Petersen

Starttid

Startnr:

Stv. Nr.

Rytter

hest

 

10.00

1

9

Camilla Christensen

TA Wadir

 61,90%

10.07

2

5

Carina Byrne

TA Ghazal

 59,05%

10.14

3

7

Signe Kirk Kristiansen

Demir

 62,38%

10.21

4

8

Maiken Thomsen

Espinho

 66,19%

10.28

5

2

Lise Frandsen

AF Paranik

 63,81%

Klasse 4 L7

 

Dommer: Tina Petersen

10.50

1

2

Lise Frandsen

AF Paranik

 68,26%

10.57

2

5

Carina Byrne

TA Ghazal

 59,57%

11.04

3

7

Signe Kirk Kristiansen

Demir

 59,57%

11.11

4

8

Maiken Thomsen

Espinho

 65,65%

11.18

5

6

Shannon Viuf

Tamon

 66,09%

11.25

6

10

Camilla Christensen

TA Madir

 60,43%

Klasse 5 Show MB +

 

Dommer: Tina Petersen

11.37

1

3

Lise Frandsen

Fair Orkan

PSG  56,84%

11.44

2

6

Shannon Viuf

Tamon

M6   65,50%

11.51

3

3

Lise Frandsen

Fair Orkan

INT1 60,26%

11.58

4

10

Camilla Christensen

TA Madir

M6    60,00%

Klasse 6 Dressurbedømmelse:

 

Dommer: Tina Petersen & Tine Hermansen

12.10

1

1

Katja Friis Pedersen

Mirtan

 32,5

12.10

1

6

Shannon Viuf

Tamon

 39

12.20

2

2

Lise Frandsen

AF Paranik

 37,5

12.20

2

11

Malene Pedersen

Wareno

 37,5

 

 

Program 30/4-1/5-2011  LADELUND RIDEKLUB

Alle programmer rides på bane A

Lørdag

Dommer: Cecilie Davidsen

Klasse 1 LC-LB Åben

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        12

   Kl. 9.00

SARIMA OX

Avler: Ejer:   Rytter

CLAUDIA KJÆR

 LC1

 57,50 %

 

 

 

13

Kl. 9.07

FAZATJE OX

Avler: Ejer:   Rytter

MIA RASMUSSEN

 LC1

 UDGÅR

 

 

 

24

Kl. 9.14

ISABELLA

Avler: Ejer:   Rytter

SIGNE S. MADSEN

 LC1

 62,91

 3

13

Kl. 9.21

FAZATJE OX

Avler: Ejer:   Rytter

MIA RASMUSSEN

 LC2

 UDGÅR

 

3

Kl. 9.28

TRISTAN SILVER BOY

Avler: Ejer:   Rytter

ANNE SOFIE REINHOLDT

 LC2

 63,04 %

 

 1

 

24

Kl. 9.35

ISABELLA

Avler: Ejer:   Rytter

SIGNE S. MADSEN

 LC2

 63,04 %

 1

11

Kl. 9.42

SUNLIGHT

Avler: Ejer:   Rytter

JULIANE SØRENSEN

 LC3

 60,83 %

 

 

 

3

Kl. 9.49

TRISTAN SILVER BOY

Avler: Ejer:   Rytter

ANNE SOFIE REINHOLDT

 LC3

 62,08 %

 

 

    11   
 
 Kl. 9.56

SUNLIGHT

Avler: Ejer:   Rytter

JULIANE SØRENSEN

 LB1

 

 62,59 %

 

Dommer: Cecilie Davidsen

Klasse 2 LA-MB Åben

 

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        1

  Kl. 10.15

SURPRISE

Avler: Ejer:   Rytter

SIDSEL FENGEL

 LA1

 66,92 %

 

 

 

6

Kl. 10.22

CHARMEUR

Avler: Ejer:   Rytter

JAKOB BUHL

 LA1

 65,38 %

 

 

 

       9

  Kl. 10.29

DALI SS OX

Avler: Ejer:   Rytter

ULRIKKE NYGAARD

 LA1

 67,30 %

 2

5

Kl. 10.36

SANTANA

Avler: Ejer:   Rytter

HENRIETTE THEILGAARD

 LA2

 67,24 %

 

 

       26

Kl. 10.43

ESCARHO STAR

Avler: Ejer:   Rytter

MAJBRIT JUNKER

 LA3

 70,34 %

 1

5

Kl. 10.50

SANTANA

Avler: Ejer:   Rytter

HENRIETTE THEILGAARD

 LA3

 66,55 %

 

 

 Dommer: Pia Schjøtt

Klasse 3 LC-LB OX

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        4

   Kl. 11.10

WISH ME LUCKS FAREED OX

Avler: Ejer:   Rytter

BERIT KRINTEL

 LC1

 UDGÅR

 

 

 

12

Kl. 11.17

SARIMA OX

Avler: Ejer:   Rytter

CLAUDIA KJÆR

 LC1

 58,33 %

 

 

 

18

Kl. 11.24

IPRIUS OX

Avler: Ejer:   Rytter

CATRINE NALEPA

 LC3

 65,41 %

 

 1

 

27

Kl. 11.31

TA GAZAL OX

Avler: Ejer:   Rytter

CARINA BYRNE

 LB2

 65,18 %

 

 2

 

 Dommer: Pia Schjøtt

Klasse 4 LA-INTERMEDIAIRE OX

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        17

   Kl. 11.50

AF. PARANIK OX

Avler: Ejer:   Rytter

LISE FRANDSEN

 LA4

 62,94 %

 

 2

 

14

Kl. 11.57

RAINMANN OX

Avler: Ejer:   Rytter

MAJA MARCUSSEN

 LA1

 UDGÅR

 

 

 

9

Kl. 12.04

DALI SS OX

Avler: Ejer:   Rytter

ULRIKKE NYGAARD

 LA1

 60,00 %

 

 

 

19

Kl. 12.11

WARENO OX

Avler: Ejer:   Rytter

MALENE PEDERSEN

 LA1

 60,38 %

 

 

 

 22
 
 Kl. 12.18

DEMIR OX

Avler: Ejer:   Rytter

MAIKEN THOMSEN

 LA1

 59,61 %

 

25

Kl. 12.25

PADRONS MUST OX

Avler: Ejer:   Rytter

TOVE RØY

 LA5

64,00 %

 1

 

         15

Kl. 12.32

SHIRON OX

Avler: Ejer:   Rytter

ANETTE VILLADSEN

 LA5

 

60,66 %

 

      7 
 
 Kl. 12.39

TAMON OX

Avler: Ejer:   Rytter

SHANNON VIUF

 MB0

 

 57,17 %

 

   16    
 
 Kl. 12.46

FAIR ORKAN OX

Avler: Ejer:   Rytter

LISE FRANDSEN

 PSG

 

 61,57 %

 3

Dommer: Pia Schjøtt

Klasse 5 LC-INTERMEDIAIRE OX

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        4

  Kl. 13.20

WISH ME LUCKS FAREED OX

Avler: Ejer:   Rytter

BERIT KRINTEL

 LC1

 Udgår

 

 

 

        16

  Kl. 13.27

FAIR ORKAN OX

Avler: Ejer:   Rytter

LISE FRANDSEN

PSG

 64,47 %

 2

27

Kl. 13.34

TA GAZAL OX

Avler: Ejer:   Rytter

CARINA BYRNE

 LB2

 60,37 %

 

 

 

18

Kl. 13.41

IPRIUS OX

Avler: Ejer:   Rytter

CATRINE NALEPA

 LB2

 60,74 %

 

 

 

22

Kl. 13.48

DEMIR OX

Avler: Ejer:   Rytter

MAIKEN THOMSEN

 LA1

 62,69 %

 

   14    
 
 Kl. 13.55

RAINMANN OX

Avler: Ejer:   Rytter

MAJA MARCUSSEN

 LA4

 

 Udgår

 

25

Kl. 14.03

PADRONS MUST OX

Avler: Ejer:   Rytter

TOVE RØY

 LA4

 66,17 %

 1

 

        19

Kl. 14.10

WARENO OX

Avler: Ejer:   Rytter

MALENE PEDERSEN

 LA2

 

 60,00 %

 

   17 

 Kl. 14.17

AF PARANIK OX

Avler: Ejer:   Rytter

LISE FRANDSEN

 LA6

 

64,21 %

 3

      15 
 
 Kl. 14.24

SHIRON OX

Avler: Ejer:   Rytter

ANETTE VILLADSEN

 LA6

 

63,42 %

 

   7
 
 Kl. 14.31

TAMON OX

Avler: Ejer:   Rytter

SHANNON VIUF

 MB2

 

 56,57 %

 

 

SØNDAG

Dommer: Liselotte Jacobsen

 

Klasse 10 LC-LB OG 11 LA-MB ÅBEN

 

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        8

   Kl. 9.00

FÜRSTIN ROYAL

Avler: Ejer:   Rytter

ANITA SKOVMØLLER

 LC1

 65,41 %

 

 2

 

4

Kl. 9.07

WISH ME LUCKS FAREED OX

Avler: Ejer:   Rytter

BERIT KRINTEL

 LC1

 Udgår

 

 

 

10

Kl. 9.14

EGHOLMS ZAMIIL

Avler: Ejer:   Rytter

BETTINA KÖPPIG

 LB2

 60,37 %

 

 

 

2

Kl. 9.21

SURPRISE

Avler: Ejer:   Rytter

JOHANNE FANGEL

 LA1

 61,53 %

 

 

 

6

Kl. 9.28

CHARMEUR

Avler: Ejer:   Rytter

JAKOB BUHL

 LA1

 60,00 %

 

 

        26

Kl. 9.35

ESCARHO STAR

Avler: Ejer:   Rytter

MJBRITT JUNKER

 LA3

 

 63,33 %

 1

  15     
 
 Kl. 09.42

SHIRON OX

Avler: Ejer:   Rytter

ANETTE VILLADSEN

 LA5

 

63,33 %

 3

29 
 
 Kl. 9.49

DAM’S DULCIANA

Avler: Ejer:   Rytter

TINE PETESEN

 MB0

 

 Udgår

 

    28   
 
 Kl. 9.56

SAFRIN HØJVANG

Avler: Ejer:   Rytter

WINNIE SØRENSEN

 MB0

 

61,53 %

 

    29   
 
 Kl. 10.03

DAM’S DULCIANA

Avler: Ejer:   Rytter

TINE PETESEN

 MBO

 

 Udgår

 

Dommer: Liselotte Jacobsen

 

Klasse 13 LC-INTERMEDIAIRE OX

 

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        4

  Kl. 10.25

WISH ME LUCKS FAREED OX

Avler: Ejer:   Rytter

BERIT KRINTEL

 LC1

 Udgår

 

 

 

20

Kl. 10.32

KAMRAN OX

Avler: Ejer:   Rytter

KARINA STACKELIES

 LC2

 63,47 %

 

 

 

18

Kl. 10.39

IPRIUS OX

Avler: Ejer:   Rytter

CATRINE NALEPA

 LC2

 66,08 %

 2

 

27

Kl. 10.46

TA GAZAL

Avler: Ejer:   Rytter

CARINA BYRNE

 LB3

 66,15 %

 1

17

Kl. 10.53

AF. PARANIK OX

Avler: Ejer:   Rytter

LISE FRANDSEN

 LA4

64,11 %

 

 

14

Kl. 11.00

RAINMANN OX

Avler: Ejer:   Rytter

MAJA MARCUSSEN

 LA1

Udgår

 

    22   
 
 Kl. 11.07

DEMIR OX

Avler: Ejer:   Rytter

MAIKEN THOMSEN

 LA2

 

 63,44 %

 

19

Kl. 11.14

WARENO OX

Avler: Ejer:   Rytter

MALENE PEDERSEN

 LA2

 63,44 %

 

25

Kl. 11.21

PADROUNS MUST OX

Avler: Ejer:   Rytter

TOVE RØY

 LA5

 65,66 %

 3

 15
 
 Kl. 11.28

SHIRON OX

Avler: Ejer:   Rytter

ANETTE VILLADSEN

 LA6

 

 65,00 %

 

    7   
 
 Kl. 11.35

TAMON OX

Avler: Ejer:   Rytter

SHANNON VIUF

 MB0

 

 59,48 %

 

16
 
 Kl. 11.42

FAIR ORKAN OX

Avler: Ejer:   Rytter

LISE FRANDSEN

 INT 1

 

 65,26 %

 4

Dommer: Liselotte Jacobsen

 

Klasse 14 LC-INTERMEDIAIRE OX

 

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

       16

   Kl. 12.15

FAIR ORKAN OX

Avler: Ejer:   Rytter

LISE FRANDSEN

 INT 1

 65,00 %

 

 

 

20

Kl. 12.22

KAMRAN OX

Avler: Ejer:   Rytter

KARINA STACKELIES

 LB1

 61,11 %

 

 

 

18

Kl. 12.29

IPRIUS OX

Avler: Ejer:   Rytter

CATRINE NALEPA

 LB2

 65,55 %

 

 3

 

27

Kl. 12.36

TA GAZAL

Avler: Ejer:   Rytter

CARINA BYRNE

 LB3

 66,63 %

 2

22

Kl. 12.43

DEMIR OX

Avler: Ejer:   Rytter

MAIKEN THOMSEN

 LA2

 64,82 %

 

 

 

19

Kl. 12.50

WARENO OX

Avler: Ejer:   Rytter

MALENE PEDERSEN

 LA3

 63,79 %

 

 

14

Kl. 12.57

RAINMANN OX

Avler: Ejer:   Rytter

MAJA MARCUSSEN

 LA4

 Udgår

 

 

25

Kl. 13.04

PADRONS MUST OX

Avler: Ejer:   Rytter

TOVE RØY

 LA4

69,11 %

 1

        17

Kl. 13.11

AF. PARANIK OX

Avler: Ejer:   Rytter

LISE FRANDSEN

 LA6

 

62,89 %

 

     7  
 
 Kl. 13.18

TAMON OX

Avler: Ejer:   Rytter

SHANNON VIUF

 MB2

 

59,47 %

 

 


 

Resultater fra Arabisk Rideklubs 2 dagsstævne 16.-17. oktober 2010 afholdt på Ladelund Rideklub
Lørdag

Klasse 1 LC-LB Show*

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        3

   Kl. 9.00

Starhorse Zitha 208333200508339
(Mai-Tai x Starhorse Cindy)
Hoppe- Født: 21.06.2005
Til salg

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Starhorse Lisbeth Bo
Jette Frisch

 LC2

 61,30

 

 2

 

4

Kl. 9.08

AF. Paranik ox +4745
(Aparan x Palanika)
Hingst – Født: 11.02.2006

Avler: Ejer:   Rytter

Arabian Fantasie
Erik Frandsen
Lise Frandsen

 LC3

 67,50

 

 1

 

3

Kl. 9.16

Starhorse Zitha 208333200508339
(Mai-Tai x Starhorse Cindy)
Hoppe- Født: 21.06.2005
Til salg

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Starhorse Lisbeth Bo
Jette Frisch

 LC3

 57,91

 

 4

 

1

Kl. 9.24

TA Gazal ox 5370
(Gazal Al Shaqab x Jalima El Mokari)
Hingst – Født: 17.04.2003

Avler: Ejer:   Rytter

Taarup Arabians
Taarup Arabians
Carina Byrne

 LB2

 59,25

 

 3

 

5

Kl. 9.32

Starhorse Fahdia
(Mai-Tai x Lolita)
Hoppe – Født: 20.06.2004

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Pia Kiholm
Stine H Kiholm

 LC3

 

 56,66

 6

 

        2
 
 Kl. 9.40

Egholms Zamiil  0102777
(Sharian SH x Taese SH)
Vallak – Født 27.05.2001

Avler: Ejer:   Rytter

Lotte Böhmer
Lotte Böhmer
Bettina Köppig

 LC2

 

 57,82

 5

Klasse 2 LC-LB Show

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

       26

 Kl. 10.00

Marlon ox FA 489/94
(El Fawor x Elkan)
Vallak – Født:01.04.1994

Avler: Ejer:   Rytter

Tumon Arabiens AB
Anne Mette C. Knudzen
Anne Mette C. Knudzen

 LC2

 

 50,43

 

 3

 

        5
 
 Kl. 10.08

Starhorse Fahdia
(Mai-Tai x Lolita)
Hoppe – Født: 20.06.2004

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Pia Kiholm
Stine H Kiholm

 LC3

 62,08

 1

        6

 Kl. 10.16

LA Nadir ox 3375
(LM. Fellini x Niwana)
Vallak – Født: 28.04.2002

Avler: Ejer:   Rytter

Langvad Arabians
Mette Skibsted
Mette Skibsted

 LB3

 54,23

 

 2

 

Klasse 3 LA-MA Show*

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        7
 
 Kl. 10.28

Starhorse Ramses
(Mai-Tai x Lolita)
Vallak – Født:

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Starhorse Lisbeth Bo
Tatjana Møller

 LA1

 

 Udgår

 

 

 

        20

 Kl. 10.36

Wareno ox 3267
(CH El Brillo x Wanessa)
Hingst – Født: 2000

Avler: Ejer:   Rytter

Husted Arabians
Amlet Arabians
Malene Pedersen

 LA1

 60,00

 1

        8

 Kl. 10.44

Fair Orkan ox 3443
(LM Polaris x CA Bint Quahir)
Vallak -  Født: 26.05.2001

Avler: Ejer:   Rytter

Fair Arabians
Fair Arabians
Lise Frandsen

Intermediaire1

 55,52

 

 2

 

Klasse 4 LA-MA Show

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        7
 
  Kl. 11.00

Starhorse Ramses
(Mai-Tai x Lolita)
Vallak – Født

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Starhorse Lisbeth Bo
Tatjana Møller

 LA1

 

 udgår

 

 

 

       18

  Kl. 11.08

Rainmann ox 4241
(Preference x ?)
Vallak – Født: 01.01.2005

Avler: Ejer:   Rytter



Maja Marcussen

 LA1

 60,76

 2

10

  Kl. 11.16

Satchmo 208333200507262
(Blue hors Soprano x Hedebo´s Florina)
Vallak- Født: 01.05.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Susanne Poulsen
Heidi Madsen
Heidi Madsen

 LA1

 udgår

 

 

 

9

  Kl. 11.24

Dam´s Dulciana RDH 959
(De Noir x Dam´s Duracel)
Hoppe- Født: 26.04.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Erik Dam Mortensen
Bækbølling Arabians
Shannon Viuf

 LA2

 54,82

 6

        18

Kl. 11.32

Rainmann ox 4241
(Preference x ?)
Vallak – Født: 01.01.2005

Avler: Ejer:   Rytter



Maja Marcussen

 LA2

 56,89

 5

9

Kl. 11.40

Dam´s Dulciana RDH 959
(De Noir x Dam´s Duracel)
Hoppe- Født: 26.04.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Erik Dam Mortensen
Bækbølling Arabians
Shannon Viuf

 LA2

 59,65

 4

11

Kl. 11.48

Mai-Tai ox 2886
(Wandro x Bint Bint El Masra)
Hingst – Født: 17.06.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Marianne Tingstedt
Starhorse Lisbeth Bo
Trine Thorhauge

 LA4

 62,64

 

 1

 

12

Kl. 11.56

Indian Lupin ox 2072
(Indian Grodust x Senet)
Hoppe – Født: 22.05.1993

Avler: Ejer:   Rytter

Søren Bjerg
Winnie Larsen
Winnie L
arsen

 LA 4

 60,29

 

 3

 

Klasse 3 LA-MA Show* fortsat

        17

 Kl. 12.10

Redwood Logde Essine OX +3355
(GG Magnesism x Omel Amira Estopa)
Hingst – Født: 05.09.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Calbar Arabians
Calbar Arabians
Lise Frandsen

 LA6

 54,59

 

 3

 

Klasse 5 LC-MA Show kun for ox’er

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

8

  Kl. 13.10

Fair Orkan ox 3443
(LM Polaris x CA Bint Quahir)
Vallak -  Født: 26.05.2001

Avler: Ejer:   Rytter

Fair Arabians
Fair Arabians
Lise Frandsen

 PSG

 54,73

 12

13

  Kl. 13.18

Zahrah Al Bahie ox 4159
(Titan x Equenda)
Hoppe – Født: 31.05.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Bækbølling Arabians
Bækbølling Arabians
Ina Bøgelund

 LC1

 49,58

 15

15

  Kl. 13.26

Demir ox 3120
(Symba x Gaia)
Vallak – Født: 1999

Avler: Ejer:   Rytter

Jean Laursen
Kirk Arabians
Maiken Thomsen

 LC1

 62,50

 5

13

Kl. 13.34

Zahrah Al Bahie ox 4159
(Titan x Equenda)
Hoppe – Født: 31.05.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Bækbølling Arabians
Bækbølling Arabians
Ina Bøgelund

 LC2

 56,95

 10

15

Kl. 13.42

Demir ox 3120
(Symba x Gaia)
Vallak – Født: 1999

Avler: Ejer:   Rytter

Jean Laursen
Kirk Arabians
Maiken Thomsen

 LC2

 62,60

 4

16

Kl. 13.50

Svalebo´s Chakie ox 3766
(SR Balagur x Pasha Cozzandr)
Hoppe – Født: 19.06.2003

Avler: Ejer:   Rytter

Regina Laustsen
Simone G. Christensen
Simone G. Christensen

 LB1

 57,03

 9

        1
 
  Kl. 13.58

TA Gazal ox 5370
(Gazal Al Shaqab x Jalima El Mokari)
Hingst – Født: 17.04.2003

Avler: Ejer:   Rytter

Taarup Arabians
Taarup Arabians
Carina Byrne

 LB2

 63,33

 6

        4

  Kl. 14.06

AF. Paranik ox +4745
(Aparan x Palanika)
Hingst – Født: 11.02.2006

Avler: Ejer:   Rytter

Arabian Fantasie
Erik Frandsen
Lise Frandsen

 LC2

66,08

1

16

  Kl. 14.14

Svalebo´s Chakie ox 3766
(SR Balagur x Pasha Cozzandr)
Hoppe – Født: 19.06.2003

Avler: Ejer:   Rytter

Regina Laustsen
Simone G. Christensen
Simone G. Christensen

 LB3

 63,46

 2

6

Kl. 14.22

LA Nadir ox 3375
(LM. Fellini x Niwana)
Vallak – Født: 28.04.2002

Avler: Ejer:   Rytter

Langvad Arabians
Mette Skibsted
Mette Skibsted

 LB3

 59,61

 

 7

 

20

Kl. 14.30

Wareno ox 3267
(CH El Brillo x Wanessa)
Hingst – Født: 2000

Avler: Ejer:   Rytter

Husted Arabians
Amlet Arabians
Malene Pedersen

 LA1

 54,61

 

 13

 

11

Kl. 14.38

Mai-Tai ox 2886
(Wandro x Bint Bint El Masra)
Hingst – Født: 17.06.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Marianne Tingstedt
Starhorse Lisbeth Bo
Trine Thorhauge

 LA6

 57,36

 

 8

 

       14
 
  Kl. 14.46

Filou ox 3708
(Yrwa Du Cayrov x Pokareana)
Hoppe – Født: 23.05.2002

Avler: Ejer:   Rytter

HH Kingshorn Arabians
Kirsten Lynge
Cecilie Lynge Jørgensen

 LA2

52,75

 14

 

12

Kl. 14.54

Indian Lupin ox 2072
(Indian Grodust x Senet)
Hoppe – Født: 22.05.1993

Avler: Ejer:   Rytter

Søren Bjerg
Winnie Larsen
Winnie L
arsen

 LA3

60,68

 

 6

 

17

Kl. 15.02

Redwood Lodge Essine OX +3355
(GG Magnesism x Omel Amira Estopa)
Hingst – Født: 05.09.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Calbar Arabians
Calbar Arabians
Lise Frandsen

 MB0

55,64

 11

 

Klasse 6 spring 60-70 cm.

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

       21

 Kl. 15.40

Ipaya ox 2583
(Jacobi x Ipanema)
Hoppe – Født: 30.04.1996

Avler: Ejer:   Rytter

Majbritt S. Nielsen
Stadil Arab
Tekla Elkjær

 

 

 1

 

       22

 

Tai Tazini ox 3124
(Bay Noir x Golden Azisa)
Hoppe – Født: 06.03.1999

Avler: Ejer:   Rytter

Margit Hovkær Nielsen
Heidi Elkjær
Heidi Elkjær

 

 

 2

 

24

 

Jibrae’el Estopa of Tas ox 4220
(Genotic x Jaklana)
Vallak – Født: 14.05.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Kinne Jensen
Sabine Storm
Sabine Storm

 

 

 3

 

       23

 

Tamon ox 3271
(Wagant x Narissa)
Vallak – Født: 19.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter

Brian Jensen
Bækbølling Arabians
Shannon Viuf

 

 

 3

 

Klasse 7 spring 80-90 cm.

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

       22

 

Tai Tazini ox 3124
(Bay Noir x Golden Azisa)
Hoppe – Født: 06.03.1999

Avler: Ejer:   Rytter

Margit Hovkær Nielsen
Heidi Elkjær
Heidi Elkjær

 

 

 1

 

       23

 

Tamon ox 3271
(Wagant x Narissa)
Vallak – Født: 19.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter

Brian Jensen
Bækbølling Arabians
Shannon Viuf

 

 

disket

 21

 

Ipaya ox 2583
(Jacobi x Ipanema)
Hoppe – Født: 30.04.199

Avler: Ejer:   Rytter

Majbritt S. Nielsen
Stadil Arab
Tekla Elkjær

 

 

 disket

 

Søndag

Klasse 8 LC-LB Show

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        19
 
 Kl. 9.00

Isabella
Hoppe

Avler: Ejer:   Rytter



Charlotte Nissen

 LC1

 53,75

 7

        3

   Kl. 9.08

Starhorse Zitha 208333200508339
(Mai-Tai x Starhorse Cindy)
Hoppe- Født: 21.06.2005
Til salg

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Starhorse Lisbeth Bo
Jette Frisch

 LC2

 65,65

 

 3

 

        19

   Kl. 9.16

Isabella
Hoppe

Avler: Ejer:   Rytter



Charlotte Nissen

 LC2

 53,91

 6

3

Kl. 9.24

Starhorse Zitha 208333200508339
(Mai-Tai x Starhorse Cindy)
Hoppe- Født: 21.06.2005
Til salg

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Starhorse Lisbeth Bo
Jette Frisch

 LC3

 66,25

 

 1

 

4

Kl. 9.32

AF. Paranik ox +4745
(Aparan x Palanika)
Hingst – Født: 11.02.2006

Avler: Ejer:   Rytter

Arabian Fantasie
Erik Frandsen
Lise Frandsen

 LC3

 65,0

 

 4

 

27

Kl. 9.40

KR Mashokan ibn Mirokan
(Mirokan x Masha)
Vallak – Født: 07.04.2006

Avler: Ejer:   Rytter

Kres Arabian
Anne Marie Rasmussen
Anne Marie Rasmussen

 LC3

 65,83

 2

1

Kl. 9.48

TA Gazal ox 5370
(Gazal Al Shaqab x Jalima El Mokari)
Hingst – Født: 17.04.2003

Avler: Ejer:   Rytter

Taarup Arabians
Taarup Arabians
Carina Byrne

 LB3

 

64,23

 5

 

Klasse 11 LA-MA Kür

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

23

Kl. 10.00

Tamon ox 3271
(Wagant x Narissa)
Vallak – Født: 19.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter

Brian Jensen
Bækbølling Arabians
Shannon Vi
uf

 LA KÜR

 12,35

 3

20

Kl. 10.08

Wareno ox 3267
(CH El Brillo x Wanessa)
Hingst – Født: 2000

Avler: Ejer:   Rytter

Husted Arabians
Amlet Arabians
Malene Pedersen

 LA KÜR

 12,16

 

 4

 

 11
 
Kl. 10.16

Mai-Tai ox 2886
(Wandro x Bint Bint El Masra)
Hingst – Født: 17.06.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Marianne Tingstedt
Starhorse Lisbeth Bo
Trine Thorhauge

 LA4

 12,44

 

 2

 

        8

  Kl. 10.24

Fair Orkan ox 3443
(LM Polaris x CA Bint Quahir)
Vallak -  Født: 26.05.2001

Avler: Ejer:   Rytter

Fair Arabians
Fair Arabians
Lise Frandsen

Intermediaire
Kür

 13,38

 

 1

 

Klasse 12 LC-MA Show kun for ox’er

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Program

Resultat

Plac.

        8

  Kl. 10.42

Fair Orkan ox 3443
(LM Polaris x CA Bint Quahir)
Vallak -  Født: 26.05.2001

Avler: Ejer:   Rytter

Fair Arabians
Fair Arabians
Lise Frandsen

 PSG

 65,26

 

 3

 

13

  Kl. 10.50

Zahrah Al Bahie ox 4159
(Titan x Equenda)
Hoppe – Født: 31.05.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Bækbølling Arabians
Bækbølling Arabians
Ina Bøgelund

 LC1

 62,50

 5

25

  Kl. 10.58

Kamran Shah
(Sansal x ?)
Vallak – Født: 23.06.2003

Avler: Ejer:   Rytter



Karina Stackelies

 LC2

 58,69

 11

13

  Kl. 11.06

Zahrah Al Bahie ox 4159
(Titan x Equenda)
Hoppe – Født: 31.05.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Bækbølling Arabians
Bækbølling Arabians
Ina Bøgelund

 LC2

 59,13

 10

27

Kl. 11.14

KR Mashokan ibn Mirokan
(Mirokan x Masha)
Vallak – Født: 07.04.2006

Avler: Ejer:   Rytter

Kres Arabian
Anne Marie Rasmussen
Anne Marie Rasmussen

 LC3

 67,50

 2

4

Kl. 11.22

AF. Paranik ox +4745
(Aparan x Palanika)
Hingst – Født: 11.02.2006

Avler: Ejer:   Rytter

Arabian Fantasie
Erik Frandsen
Lise Frandsen

 LC2

 67,82

 1

25

Kl. 11.30

Kamran Shah
(Sansal x ?)
Vallak – Født: 23.06.2003

Avler: Ejer:   Rytter

 

Karina Stackelies

 LB1

 56,29

 16

        1
 
 Kl. 11.38

TA Gazal ox 5370
(Gazal Al Shaqab x Jalima El Mokari)
Hingst – Født: 17.04.2003

Avler: Ejer:   Rytter

Taarup Arabians
Taarup Arabians
Carina Byrne

 LB3

 64,61

 4

        14

Kl. 11.46

Filou ox 3708
(Yrwa Du Cayrov x Pokareana)
Hoppe – Født: 23.05.2002

Avler: Ejer:   Rytter

HH Kingshorn Arabians
Kirsten Lynge
Cecilie Lynge Jørgensen

 LA1

 61,92

 8

20

Kl. 11.54

Wareno ox 3267
(CH El Brillo x Wanessa)
Hingst – Født: 2000

Avler: Ejer:   Rytter

Husted Arabians
Amlet Arabians
Malene Pedersen

 LA2

 58,62

 12

11

Kl. 12.02

Mai-Tai ox 2886
(Wandro x Bint Bint El Masra)
Hingst – Født: 17.06.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Marianne Tingstedt
Starhorse Lisbeth Bo
Trine Thorhauge

 LA6

 57,89

 

 14

 

23

Kl. 12.10

Tamon ox 3271
(Wagant x Narissa)
Vallak – Født: 19.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter

Brian Jensen
Bækbølling Arabians
Shannon Vi
uf

 LA6

 59,47

 9

28

Kl. 12.18

TA Madir ox 2831
(Halim Witez x Moniet Bint El Mokari)
Vallak – Født: 19.05.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Finn Lorentzen
Camilla D.F Christensen
Camilla D.F Christensen

 LA6

 58,42

 13

        17

 Kl. 12.26

Redwood Lodge Essine OX +3355
(GG Magnesism x Omel Amira Estopa)
Hingst – Født: 05.09.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Calbar Arabians
Calbar Arabians
Lise Frandsen

 MB0

62,30

 

 6

 

        17

 Kl. 12.34

Redwood Lodge Essine OX +3355
(GG Magnesism x Omel Amira Estopa)
Hingst – Født: 05.09.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Calbar Arabians
Calbar Arabians
Lise Frandsen

 LA6

62,16

 

 7

 

28

  Kl. 12.42

TA Madir ox 2831
(Halim Witez x Moniet Bint El Mokari)
Vallak – Født: 19.05.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Finn Lorentzen
Camilla D.F Christensen
Camilla D.F Christensen

 LA6

 57,10

 15

Klasse 13 spring 60-70 cm

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

 

Allison

Rytter

Ina Pedersen

 

 

 3

 

         7

 Kl. 13.30

Starhorse Ramses
(Mai-Tai x Lolita)
Vallak – Født

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Starhorse Lisbeth Bo
Tatjana Møller

Udgår

 

        21

 

Ipaya ox 2583
(Jacobi x Ipanema)
Hoppe – Født: 30.04.199

Avler: Ejer:   Rytter

Majbritt S. Nielsen
Stadil Arab
Tekla Elkjær

 

 

 Disket

 

   22

 

Tai Tazini ox 3124
(Bay Noir x Golden Azisa)
Hoppe – Født: 06.03.1999

Avler: Ejer:   Rytter

Margit Hovkær Nielsen
Heidi Elkjær
Heidi Elkjær

 

gennemført

 

 

Santana

Rytter

Henriette Teglgaard

 

gennemført

 

 

Savannah

Rytter

Rikke Sørensen

 

Disket

 

 

Debbie

Rytter

Alberte Kristensen

 

gennemført

 

 

Flair

Rytter

Ina Pedersen

 

2

 

La-Tano

Rytter

Birgitte Spangsø

 

 

 1

 

Klasse 14 spring 80-90 cm

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

        

 

Flair

Rytter

Ina Pedersen

 

 

 2

 

         7

 

Starhorse Ramses
(Mai-Tai x Lolita)
Vallak – Født

Avler: Ejer:   Rytter

Starhorse Lisbeth Bo
Starhorse Lisbeth Bo
Tatjana Møller

Udgår

 

        22

 

Tai Tazini ox 3124
(Bay Noir x Golden Azisa)
Hoppe – Født: 06.03.1999

Avler: Ejer:   Rytter

Margit Hovkær Nielsen
Heidi Elkjær
Heidi Elkjær

 

 

 3

 

   21

 

Ipaya ox 2583
(Jacobi x Ipanema)
Hoppe – Født: 30.04.199

Avler: Ejer:   Rytter

Majbritt S. Nielsen
Stadil Arab
Tekla Elkjær

 

4

 

 

Santana

Rytter

Henriette Teglgaard

 

1

 

 

La-Tano

Rytter

Birgitte Spangsø

 

6

 

Allison

Rytter

Ina Pedersen

 

 

 5

 

Vinderen af dansk Dressur cup blev igen  i år Camilla Christensen på TA Madir med 34 p. Tæt forfulgt af Lise Randsen på A.F. Paranik med 28 p.


Lørdag, d. 31. juli 2010 afholdtes Karmdal Ridtet 2010.

Her følger fotos og resultater fra en dejlig dag. Alle fotos taget af Betina Nielsen, StarPhoto.dk

































































 

OVERSIGT OVER KLASSERNE – KARMDAL RIDTET 2010

Start fra Karmdal, Forum Hovedvej 131, 6715 Esbjerg N. – www.karmdal.dk 

Klasse 1 – LC - ca. 15 km. Max. hastighed 12km/t - Min. hastighed 7km/t.

Clearround

Infomøde lørdag kl. 08.30 – Dyrlæge tjek fra lørdag kl. 10.00 

Kat. Nr.

Hesten

Avler/ejer/rytter

Klub

Dyrlæge

Start tid

Resultat

Plac

3

Lene – Id

Hoppe – Født 05.06.1998

Rytter:

Avler:

Ejer:

Rikke Hansen

Andreas Højbjerg

Tine Kjær

BDOR

10.15

11.00

 

G

4

Tomke – Id

Hoppe - Født

Rytter:

Avler:

Ejer:

Karin Burgdorff

 

Karin Burgdorff

BRIK

10.15

 

G

5

Burgdorff Celine – Id

Hoppe – Født 19.05.2005

Rytter:

Avler:

Ejer:

Tine Kjær

Stald Burgdorff

Tine Kjær

BRIK

10.20

 

G

1

Cassiopaia – Id

Hoppe – Født 29.04.1998

Rytter:

Avler:

Ejer:

Conny Elise Villadsen

 

Conny Elise Villadsen

ØOR

10.20

11.05

 

G

6

Charmeur – Id

Vallak – Født 25.04.1998

Rytter:

Avler:

Ejer:

Majken Skovgaard

Majken Skovgaard

Majken Skovgaard

 

10.25

 

G

9

Gelsådalens Zarella – Id KNN 2191

Hoppe – Født 17.06.2002

Rytter:

Avler:

Ejer:

Johanne Lindstrøm

Svend Åge Ipsen

Johanne Lindstrøm

EGR

10.25

 

G

14

Lotte – Id

Hoppe – Født 1999

Rytter:

Avler:

Ejer:

Christa Bonde

 

Christa Bonde

BLR

10.30

11.10

 

G

24

Milan – Id 208333PA0505080

Vallak – Født 11.05.2005

Rytter:

Avler:

Ejer:

Jake Bernau

 

Jake Bernau

BIRK

10.30

11.12

 

G

37

Klostervangs Nautilus – Id 9906132

Vallak – Født 19.07.1999

Rytter:

Avler:

Ejer:

Anne-Christine Jakobsen

Vibeke Hansen

Anne-Christine Jakobsen

ØOR

10.35

11.15

 

G

38

Malido – Id 9806622

Vallak – Født 16.07.1998

Rytter:

Avler:

Ejer:

Marie Louise Jepsen

Jytte Weiss Jakobsen

Anne-Christine Jakobsen

BLAAK

10.35

 

G

39

Vestergårds Domino – Id

Vallak - Født

Rytter:

Avler:

Ejer:

Mads Andersen

 

Susie Jacobsen

AAR

10.40

11.20

 

G

40

Calibra Jakobsgård – Id

Vallak - Født

Rytter:

Avler:

Ejer:

Susie Jacobsen

 

Susie Jacobsen

 

10.40

 

G

 Klasse 2 – LC - ca. 27 km. Max. hastighed 12km/t - Min. hastighed 7km/t.

Clearround

Infomøde lørdag kl. 08.30 – Dyrlæge tjek fra lørdag kl. 09.40 

Kat. Nr.

Hesten

Avler/ejer/rytter

Klub

Dyrlæge

Start tid

Resultat

Plac

29

CA Feawaro – Id

Vallak – Født 02.05.1992

Rytter:

Avler:

Ejer:

Christina Heitmann

Calbar Arabians

Calbar Arabians/C. Heitmann

 

10.00

11.00

Udgået i indledende vet

 

32

CA Lashne – Id ox 3815

Vallak – Født 24.04.2003

Rytter:

Avler:

Ejer:

Joan Borregaard

Calbar Arabians

Joan Borregaard

ERD

10.00

 

G

43

Blanki Royal – Id 9309330

Hoppe – Født 04.06.1993

Rytter:

Avler:

Ejer:

Lissi Tjørnelund

 

Lissi Tjørnelund

 

10.05

Udgået i vet.

 

 Klasse 3 – LC - ca. 27 km. Max. hastighed 12km/t - Min. hastighed 7km/t. – Ideal hastighed 11km/t. (2t. 27 min. 16 sek.)

Infomøde lørdag kl. 08.30 – Dyrlæge tjek fra lørdag kl. 09.30 

Kat. Nr.

Hesten

Avler/ejer/rytter

Klub

Dyrlæge

Start tid

Resultat

Plac

12

Casper – Id 9507164

Vallak - Født

Rytter:

Avler:

Ejer:

Robert Ørsted

VJS

09.45

10.45

0.21

1

13

Roosevelt – Id DE431314625501

Vallak – Født 12.05.2001

Rytter:

Avler:

Ejer:

Vibeke Mathiesen

 

Margit Kofod

TJR

09.45

10.47

0.46

3

15

Wish Me Lucks Sascha – Id ox 3552

Hoppe – Født 18.05.2000

Rytter:

Avler:

Ejer:

Anne Mette C. Knutzen

Heidi Andersen

Anne Mette C. Knutzen

SMIR

09.50

10.49

 

0.39

2

16

Akonto ox  - Id

Vallak – Født 28.02.1998

Rytter:

Avler:

Ejer:

Anne Birgittte Schou

Turban Stud

Anne Birgitte Schou

ARJ

09.50

Udgået i vet.

 

 

Klasse 4 – LB - ca. 42 km. Fri hastighed - Min. hastighed 7km/t.

Infomøde lørdag kl. 08.30 – Dyrlæge tjek fra lørdag kl.  09.00 – Start kl. 10.30

 

Kat. Nr.

Hesten

Avler/ejer/rytter

Klub

Dyrlæge

Start tid

Resultat

Plac

2

Coco Chanel - Id 0106906

Hoppe – Født 11.01.2001

Rytter:

Avler:

Ejer:

Pernille Schougaard

Pernille Schougaard

Pernille Schougaard

VBR

09.00

10.30

Afbud

 

10

Chulek SamSam – Id 9609247

Vallak – Født 04.1996

Rytter:

Avler:

Ejer:

Inger Skov

 

Inger Skov

ROM

09.00

10.30

15.24.57

4.54.57

4.14.57

9

17

Hercules – Id 0206609

Vallak – Født 2002

Rytter:

Avler:

Ejer:

Brita Christensen

Brita Christensen

Brita Christensen

BORK

09.05

10.30

Går ud godkendt efter 27 km

18

Running Starlight – Id 0407767

Vallak – Født 2004

Rytter:

Avler:

Ejer:

Lise Christensen

 

Lise Christensen

BORK

09.05

10.30

Går ud godkendt efter 27 km

19

AJ Fammar – Id DE408/08/21242/04/004

Vallak – Født 24-04-2004

Rytter:

Avler:

Ejer:

Helle Vinge

Frank Spönle

Helle Vinge

SDS

09.10

10.30

AFBUD

 

20

W. Delight – Id 0307274

Hoppe – Født 10.06.2003

Rytter:

Avler:

Ejer:

Annebeth Abrahamsen

Gorm Simonsen

Inger Skov

LYRI

09.10

10.30

15.24.59

4.54.59

4.14.59

10

21

Zonny – Id 208333200108061

Vallak – Født 2001

Rytter:

Avler:

Ejer:

Poul Søren Andresen

 

Poul Søren Andresen

BLAAK

09.15

10.30

15.33.10

5.03.10

4.23.10

12

22

Eyvindur fra Tradsbjerg – Id DK1997106532

Vallak – Født 17.07.1997

Rytter:

Avler:

Ejer:

Gitte Amby

Helle Amby

Gitte Amby

HOSK

09.15

10.30

14.59.01

4.29.01

3.49.01

8

23

Jurex – Id 208333199908908

Vallak – Født 01.01.1999

Rytter:

Avler:

Ejer:

Inger Thougaard

 

Inger Thougaard

Brande

09.20

10.30

14.46.09

4.16.09

3.36.09

3

27

Nedergårdens Prins – Id 9609665

Vallak – Født 1996

Rytter:

Avler:

Ejer:

Angelika Poulsen

 

Angelika Poulsen

BRA

09.20

10.30

14.46.08

4.16.08

3.36.08

2

28

Vakaris – Id 0007413

Vallak – Født 19.11.2000

Rytter:

Avler:

Ejer:

Jette S. Pedersen

 

Jette S. Pedersen

ARJ

09.25

10.30

Opgav

 

30

Stridsbjergs Karibi – Id 9802074

Vallak – Født 15.04.1998

Rytter:

Avler:

Ejer:

Franziska Cedervall

 

Franziska Cedervall

DRK

09.25

10.30

Udgår VET

 

36

Astyanas – Id 208333200201453

Vallak – Født 03.04.2002

Rytter:

Avler:

Ejer:

Gerda Hansen

Bodil Hirt

Gerda Hansen

KÆSR

09.30

10.30

15.33.01

5.03.01

4.23.01

11

44

Zefyr (Vgd. M.) – Id 9606417

Hoppe – Født 11.06.1996

Rytter:

Avler:

Ejer:

Marion Huss

Torben Larsen

Marion Huss

RKH

09.35

10.30

14.49.13

4.19.13

3.39.13

4

45

Padrons Lacamodo ox – Id 208336OX0504277

Vallak – Født 20.05.2005

Rytter:

Avler:

Ejer:

Patricia Hass Pilborg

Oxara Arabians

Julie Agersten

ERD

09.35

10.30

14.42.24

4.12.24

3.32.24

1

11

Felix – Id 0107357

Vallak – Født

Rytter:

Avler:

Ejer:

Rikke Pedersen

 

Preben Iversen

DRLR

09.40

10.30

14.58.07

4.28.07

3.48.07

7

33

Anastacia SH – Id 208333SH0405088

Hoppe – Født 29.06.2004

Rytter:

Avler:

Ejer:

Emma Ingildsen

Christine Pedersen

Christine Pedersen

MOR

10.05

10.30

14.56.19

4.26.19

3.46.19

5

34

Dylan SH – Id 208333SH0402301

Vallak – Født 13.05.2004

Rytter:

Avler:

Ejer:

Jacob Pedersen

Christine Pedersen

Christine Pedersen

KOOR

10.10

10.30

14.56.22

4.26.22

3.46.22

6

35

Shetan Shadwan ox

Id 9709406

Vallak – Født 12.05.1997

Rider udenfor klassen – kun til godkendelse

Rytter:

Avler:

Ejer:

Christine Pedersen

 

Christine Pedersen

ERD

 

10.10

10.30

14.56.17

4.26.17

3.46.17

G

 Klasse 5 – LA - ca. 54 km. Fri hastighed - Min. hastighed 8km/t.

Infomøde lørdag kl. 8.30 – Dyrlæge tjek fra lørdag kl.  8.00 – Start kl. 9.30

 

Kat. Nr.

Hesten

Avler/ejer/rytter

Klub

Dyrlæge

Start tid

Resultat

Plac

7

Naizaak ox – Id 826044000004447

Vallak – Født 09.05.2000

Rytter:

Avler:

Ejer:

Britt Juul Jensen

Sue Richards, UK

Britt Juul Jensen

DRK

08.00

09.30

13.46.23

4.16.23

3.36.23

3

25

Bafur ox – Id 0307098

Vallak – Født 20.05.2003

Rytter:

Avler:

Ejer:

John S. Nielsen

DanArab

John S. Nielsen

REO

08.05

09.30

13.46.11

4.16.11

3.36.11

1

26

Anastazia – Id 0206705

Hoppe – Født 02.06.2002

Rytter:

Avler:

Ejer:

Annette Haurum

 

Annette Haurum

REO

08.05

09.30

14.13.28

4.43.28

4.03.28

5

41

Boss Id 9904964

Vallak – Født 1999

Rytter:

Avler:

Ejer:

Hanne Hein

 

Hanne Hein

SDS

08.10

09.30

13.46.22

4.16.22

3.36.22

2

46

Sebu Id 9907758

Hoppe – Født 12.06.1999

Rytter:

Avler:

Ejer:

Dorthe Christensen

Tyskland

Dorthe Christensen

ERD

08.10

09.30

AFBUD

 

31

Con Ace Hekta – Id 9704836

Hoppe – Født 18.05.1997

Rytter:

Avler:

Ejer:

Jette Knudsen

Stutteri Hekta

Jette Knudsen

ERD

08.15

09.30

14.03.11

4.33.11

3.53.11

4

 


12 september 2009

afholdt arabisk rideklub
1 dags stævne i Bramming

LC2 KL 9.00

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

         1

   Kl. 9.00

Daoz ox 3282
(Daquendo x Darmora)
Vallak – Født: 04.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter

Birgitte Petersen
Birgitte Petersen
Ditte Petersen

 

61,74

 

1

        2

   Kl. 9.07

Jibraeel Estopa of Tas ox 4220
(Genotic x Jaklana)
Vallak – Født: 14.05.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Kinne Jensen
Sabine Rasmussen
Sabine Rasmussen

 

udgår

 

 

3

Kl. 9.14

Gundunow ox 3823
(Wisdoms Promise x Gaysouna)
Vallak – Født: 02.05.2003

Avler: Ejer:   Rytter

Pajb Arabians
Kirk Arabians
Signe Kirk Kristiansen

 

udgår

 

 

4

Kl. 9.07

Titan ox 2559
(Thamil x Elizha)
Hingst – Født: 12.01.1996

Avler: Ejer:   Rytter

Bækbølling Arabians
Bækbølling Arabians
Shannon Viuf

 

61,30

 

2

5

Kl. 9.14

SR Davai ox 4254
(Marwan x Dorwanna Kossack)
Vallak – Født: 21.02.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Stald Rosenhøj
Stald Rosenhøj
Nina Koustrup

 

59,13

 

3

6

Kl. 9.21

AF. Paranik ox +4745
(Aparan x Palanika)
Hingst – Født: 11.02.2006

Avler: Ejer:   Rytter

Arabian Fantasie
Erik Frandsen
Lise Frandsen

Rider udenfor konkurrence
56,52

 

 

LC3 KL. 9.40 

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

         3

   Kl. 9.50

Gundunow ox 3823
(Wisdoms Promise x Gaysouna)
Vallak – Født: 02.05.2003

Avler: Ejer:   Rytter

Pajb Arabians
Kirk Arabians
Signe Kirk Kristiansen

 

udgår

 

 

        5

   Kl. 9.40

SR Davai ox 4254
(Marwan x Dorwanna Kossack)
Vallak – Født: 21.02.2005

Avler: Ejer:   Rytter

Stald Rosenhøj
Stald Rosenhøj
Nina Koustrup

 

62,92

 

1

4

Kl. 9.47

Titan ox 2559
(Thamil x Elizha)
Hingst – Født: 12.01.96

Avler: Ejer:   Rytter

Bækbølling Arabians
Bækbølling Arabians
Shannon Viuf

 

62,08

 

2

7

Kl. 9.54

Daoz ox 3282
(Daquendo x Darmora)
Vallak – Født: 04.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter

Birgitte Petersen
Birgitte Petersen
Ditte Petersen

 

61,25

 

3

6

Kl.10.01

AF. Paranik ox +4745
(Aparan x Palanika)
Hingst – Født: 11.02.2006

Avler: Ejer:   Rytter

Arabian Fantasie
Erik Frandsen
Lise Frandsen

Rider udenfor konkurrence
58,75

 

 

LB1/LB2 KL. 10.15

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

        8

 Kl. 10.15

Wareno ox 3267
(CH El Brillo x Wanessa)
Hingst – Født:

Avler: Ejer:   Rytter

Husted Arabians
Amlet Arabians
Malene Pedersen

 

udgår

 

 

       9

 Kl. 10.22

Naizaak no sesb fa 203
(Gai Radiant x Bint Nariadnaia)
Vallak – Født: 27.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter



Christina Brix-Thomsen

 

udgår

 

 

       19

 Kl. 10.30

Nobel 8
(Balaton x Navigacia)
Hingst – Født: 04-04-1999

Avler: Ejer:   Rytter

Tersk Stud
Poul Svendsen
Kristine Tejlgaard

 

60,0

 

1

LA1 KL 10.50

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

        10

 Kl. 10.50

Challenger ox 3680
(FS Bengali x Lyin Eyes
Vallak – Født: 10.03.2001

Avler: Ejer:   Rytter

Line Brunsgaard
Trina Sørensen
Trina Sørensen

 

udgår

 

 

       9

 Kl. 10.58

Naizaak no sesb fa 203
(Gai Radiant x Bint Nariadnaia)
Vallak – Født: 27.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter



Christina Brix-Thomsen

 

udgår

 

 

8

Kl. 11.06

Wareno ox 3267
(CH El Brillo x Wanessa)
Hingst – Født:

Avler: Ejer:   Rytter

Husted Arabians
Amlet Arabians
Malene Pedersen

 

udgår

 

 

11

Kl. 11.14

Indian Lupin ox 2072
(Indian Grodust x Senet)
Hoppe – Født: 22.05.1993

Avler: Ejer:   Rytter

Søren Bjerg
Winnie M. Larsen
Winnie M. Larsen

 

68,85

 

1

       19

Kl. 11.22

Nobel 8
(Balaton x Navigacia)
Hingst – Født: 04-04-1999

Avler: Ejer:   Rytter

Tersk Stud
Poul Svendsen
Kristine Tejlgaard

 

66,15

 

2

LA2 KL.11.40

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

        12

 Kl. 11.40

T.A. Madir ox 2831
(Halim Witez x Moniet B.El Mokari)
Vallak – Født: 19.05.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Taarup Arabians
Camilla C
hristensen
Camilla Christensen

 

67,24

 

1

       11

 Kl. 11.48

Indian Lupin ox 2072
(Indian Grodust x Senet)
Hoppe – Født: 22.05.1993

Avler: Ejer:   Rytter

Søren Bjerg
Winnie M. Larsen
Winnie M. Larsen

 

65,52

 

2

10

Kl. 11.56

Challenger ox 3680
(FS Bengali x Lyin Eyes
Vallak – Født: 10.03.2001

Avler: Ejer:   Rytter

Line Brunsgaard
Trina Sørensen
Trina Sørensen

 

udgår

 

 

13

Kl. 12.04

Tamon ox 3271
(Wagant x Narissa)
Vallak – Født: 19.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter

Brian Jensen
Bækbølling Arabians
Shannon Viuf

 

62,07

 

3

14

Kl. 12.12

Mai-Tai ox 2886
(Wandro x Bint Bint El Masra)
Hingst – Født: 1998

Avler: Ejer:   Rytter

Marianne Tengstedt
Starhorse v. Lisbeth Bo
Karina Korsgård

 

udgår

 

 

LA4 KL.13.00

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

      14

 Kl. 13.00

Mai-Tai ox 2886
(Wandro x Bint Bint El Masra)
Hingst – Født: 1998

Avler: Ejer:   Rytter

Marianne Tengstedt
Starhorse v. Lisbeth Bo
Karina Korsgård

 

udgår

 

 

      12

 Kl. 13.08

T.A. Madir ox 2831
(Halim Witez x Moniet B.El Mokari)
Vallak – Født: 19.05.1998

Avler: Ejer:   Rytter

Taarup Arabians
Camilla Christensen
Camilla Christensen

 

66,77

 

1

MB1 KL.13.20

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

     15

 Kl. 13.20

Fair Orkan ox 3443
(LM Polaris x Bint Quahir)
Vallak – Født: 26.05.2001

Avler: Ejer:   Rytter

Fam. Frandsen / Fair Arabians
Fam. Frandsen / Fair Arabians
Lise Frandsen

 

66,75

 

1

           

MA1 KL.13.35 

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

     15

 Kl. 13.35

Fair Orkan ox 3443
(LM Polaris x Bint Quahir)
Vallak – Født: 26.05.2001

Avler: Ejer:   Rytter

Fam. Frandsen / Fair Arabians
Fam. Frandsen / Fair Arabians
Lise Frandsen

 

64,44

 

1

           

SPRING 60 CM. KL.13.45

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

       16

  

Futil ox 3616
(Future x Aratilla)
Vallak – Født: 2002

Avler: Ejer:   Rytter

Stutteri Dan Arab
Kongenshus Araberstutteri
Ann Bovin

 

udgår

 

 

17

 

Ipaya ox 2583
(Jahcobi x Ipanema)
Hoppe – Født: 30.04.1996

Avler: Ejer:   Rytter

Majbrit Stensgaard Nielsen
Stadil Arab
Tekla Elkjær

 

6 fejl

 

3

18

 

Tai Tazini ox 3124
(Bay Noir x Golden Azisa)
Hoppe – Født: 06.03.1999

Avler: Ejer:   Rytter

Margit Hovkjær Nielsen
Heidi Elkjær
Heidi Elkjær

 

28,74

 

2

13

 

Tamon ox 3271
(Wagant x Narissa)
Vallak – Født: 19.06.2000

Avler: Ejer:   Rytter

Brian Jensen
Bækbølling Arabians
Shannon Viuf

 

26,49

 

1

SPRING 80 CM. KL. 14.00

Kat. Nr.

+ tid

Hesten

Avler/ejer/rytter

Resultat

Plac.

16